Zamówienie na gałki repusowane

with Brak komentarzy

Gałki kuchenne – zamówienie specjalne

Jakiś czas temu zgłosiła się do nas klientka z poważnym zadaniem: poszukiwała gałek kuchennych w stylu rustykalnym, trochę starodawnym. Wiele wykończeń w jej kuchni było miedzianych, i choć była to nowa, różowa miedź, wiedzieliśmy, że z czasem ściemnieje pod wpływem kontaktu z powietrzem. Jak dobrać do tego gałki kuchenne tak, aby harmonijnie współgrały z całością, ale jednocześnie nie przesadzić z rustykalną stylizacją?

I gałki kuchenne, i elementy kuchni zrobione są z miedzi

Repusowane gałki kuchenne przygotowywaliśmy specjalnie do tej kuchni

Repus: stara technika na gałkach meblowych

Postanowiliśmy zaproponować gałki wykonane metodą repusu. Jest to starodawna technika polegająca na wybijaniu od spodu na metalowej blasze wypukłego wzoru lub rysunku. Wykonane tym sposobem fronty umieściliśmy na drewnianych bazach zaolejowanych na kolor odpowiadający klientom. Gdy przymierzaliśmy się do zamówienia wykonaliśmy tylko jedną czy dwie gałki na próbę, efekt okazał się bardzo satysfakcjonujący. Nie robimy zazwyczaj rzeczy „postarzanych”, staraliśmy się też uniknąć tego tym razem, więc gotowy miedziany front pociemniliśmy tylko, żeby przybliżyć go wyglądem do innych elementów obecnych w kuchni. Sama technika dodała gotowym gałkom rustykalnego, starego charakteru.

Gałki meblowe wykonane techniką repusu, zaprezentowane w 2 wariantach kolorystycznych

Repusowanie 31 gałek kuchennych

Uzgodniony wcześniej z klientami wzór kwiatowy trzeba było teraz wykonać w 31 egzemplarzach. Musimy przyznać, że było to wyzwanie, ale takie zamówienia i wyzwania nas napędzają i rozwijają, więc przyjmujemy każde z otwartymi rękami:) wykonanie całości od początku do końca zajęło nam ponad miesiąc, ponieważ do takich prac nieraz trzeba przygotować specjalne narzędzia, a sama technika jest niezwykle pracochłonna, ale jesteśmy pewni, że było warto włożyć tyle pracy i starań. Zadowolenie klientów jest jednym wskaźnikiem dobrze wykonanej pracy, innym – sposób, w jaki nasze uchwyty i gałki meblowe dopełniają lub zmieniają wnętrze. Dlatego tak zależy nam na zdjęciach gotowych wnętrz z naszymi gałkami, które możecie oglądać na naszej stronie. Zobaczcie sami jak wygląda repusowana gałka i jak się prezentuje w kuchni!

Repusowane gałki meblowe

Gałki kuchenne wykonane z miedzi na szafkach

Gałki kuchenne z repusowanej miedzi na tle miedzianych elementów kuchni

Zapisz