Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Gałki emaliowane – sztandarowy produkt Manufaktury

Emalierstwo to technika, którą założycielki manufaktury DOT zaczerpnęły ze złotnictwa. Istotne są tutaj precyzja oraz powtarzalność efektu. Ważna jest również cierpliwość, gdyż technika należy do pracochłonnych. Niektóre wzory malowane są za pomocą igły.
Emalia to proszek, który po wypaleniu stale się twardym szkliwem. Wypalamy ją na blasze miedzianej w temperaturze około 800 stopni Celsjusza.

Emalia daje możliwość użycia wielu kolorów. Gama dostępnych odcieni jest ograniczona, jednak korzystamy z emalii różnych producentów i dzięki temu w naszej palecie znajduje się ich ponad czterdzieści. Każdy z odcieni ma specyficzne dla siebie cechy, które wymuszają odpowiednie podejście przy emaliowaniu. Mówimy wtedy, że emalie mają swoje „charaktery”. Jedna chce być nakładana grubą warstwą, inna kilka razy cienką itd itp…

Gałki SIMPLE emaliowane jednobarwne

Ta seria gałek łączy w sobie ulubioną współcześnie prostotę formy z tradycją jaką niesie z sobą technika emalierska. W jej ramach proponujemy gałki jednokolorowe. Piękne, głębokie barwy emalii połączone z perfekcyjnie wypolerowanym drewnem. Zaprojektowaliśmy je mając na myśli zarówno wnętrza tradycyjne jak i nowoczesne.

Gałki emaliowane jednobarwne wykonujemy w czterech podstawowych rozmiarach:

2 cm

2,5 cm

3,2 cm

4 cm.

Kolory frontów gałek nasi Klienci mogą wybierać spośród dwudziestu czterech odcieni.

Jako drewno bazowe używamy najczęściej dębu. Aby zaimpregnować powierzchnię drewna używamy mieszaniny oleju i wosku ekologicznego produkowanego w Polsce przez małą wytwórnię lub oleju naturalnego twardego. Jeśli natomiast Klient wybiera opcję z wybielonym lub przyciemnionym drewnem (kolory merbau, wenge, czarny, ciemny dąb) używamy do tego celu olejów barwiących.

Gałki emaliowane wzorzyste

Część z nich w swoim wzornictwie zakorzeniona jest mocno we współczesności a dla innych inspiracją było wzornictwo ludowe różnych kultur. Oprócz wzorów, które proponujemy w naszym sklepie internetowym, tworzymy jeszcze wiele innych motywów realizując zamówienia do konkretnych wnętrz i mebli.

Kolekcje gałek meblowych emaliowanych z czarno białymi grafikami

Biała gałka emaliowana o średnicy 4cm jest nośnikiem dla zaprojektowanej specjalnie dla niej grafiki. Aktualnie prezentujemy dwie kolekcje:
– KOSMOSY,
– FACES,
– ALFABET.

Nasze emaliowane gałki graficzne cechuje również wysoka jakość naniesionej na nich grafik. Aby dostarczyć Państwu najlepszy produkt współpracujemy w tym zakresie z fabryką kalek dla porcelany. Dzięki temu na każdej gałce detal jest idealnie odwzorowany. Umożliwia to technika sitodruku. Natomiast wypał grafik w temperaturze 820-850 stopni daje pewność, ze uzyskany efekt jest trwały.

Autorzy grafik to nie tylko projektanci z DOT Manufacture ale również zaprzyjaźnieni artyści:

Łucja Wargulak – artystka mieszkająca i pracująca w Londynie. Tworzy głównie ilustracje, które poprzez swoją nieoczywistość powodują raczej nowe pytania niż dają odpowiedzi.

Touanda – pod tym pseudonimem występuje Aneta Mlaś, której głównym środkiem wyrazu jest tusz. Tworzy rozbudowane grafiki, obrazujące świat emocji. Jej prace, nawet tak małe jak grafiki stworzone dla Manufaktury DOT, zawierają mnóstwo ważnych detali.