Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Geometria i załamania światła – uchwyty MANILA

MANILA – tutaj istotne było dla nas odejście od tradycyjnej okrągłej formy gałki meblowej. Zależało nam również aby zachować czytelność geometrycznych szlifów jednocześnie uwydatniając piękno naturalnego rysunku drewna. Każdy z uchwytów powstał z jednego kawałka drewna i był ręcznie szlifowany.

Zupełnie inna myśl przyswiecała nam podczas projektowania gałek DOT INLAY.

Stożkowa forma z subtelną nóżką, nie wyczuwalną przez dłoń daje w efekcie bardzo wygodny uchwyt. Okrąg obrysu gałki został powtórzony w intarsjowanym zdobieniu z dębu wędzonego.

Uchwyty i gałki meblowe z kolekcji JUST TWO

Oszczędność w doborze środków wyrazu oraz graficzny charakter uchwytów powodują, że przebrzmiewa w niej nuta tradycyjnego japońskiego wzornictwa. W tej kolekcji najważniejsze jest dla nas połączenie geometrii z plastycznością drewna. Harmonia połączenia jasnego i ciemnego koloru drewna na frontach gałek i uchwytów to wynik pracy projektantów, którzy dla uzyskania zamierzonego efektu użyli jesionu oraz dębu wędzonego. W skład kolekcji wchodzą trzy typy gałek oraz uchwyt. Każdy z elementów kolekcji zaprojektowany został w dwóch wersjach – z przewagą dębu bądź z przewagą jesionu.
Dzięki temu można zastosować je zarówno przy jasnych jak i ciemnych meblach.

W tej kolekcji, podobnie jak również w JUST ONE, nie korzystaliśmy z okrągłych czy owalnych kształtów. Opieramy się na trójkątach, prostokątach i kwadratach – także w kształtach nóżek.

Uchwyty i gałki meblowe z tej kolekcji jak i inne nasze drewniane uchwyty są w całości wytwarzane ręcznie oraz wykończone pięknie pachnącym naturalnym woskiem.