Projektując gałki i uchwyty meblowe postrzegamy je jako drobne formy sztuki użytkowej. Obiekty, które tworzymy łączą w sobie piękno i funkcjonalność. W procesie tworzenia koncepcji, a później w produkcji, opieramy się na zasobach naszej wiedzy, uzdolnieniach i doświadczeniu rzemieślniczym.

Jesteśmy jubilerami, dlatego każdą naszą gałkę chcemy przedstawić jako pewnego rodzaju biżuterię. Biżuterię dla mebli. Biżuterię, która przede wszystkim ma pasować do otoczenia, a jednocześnie dobrze odpowiadać na potrzeby estetyczne osób, które je wybierają.

Dlatego wśród naszych projektów znajdują się kolekcje gałek meblowych bardzo oszczędnych w formie, które współistnieją z uchwytami bardziej dekoracyjnymi.

Manufaktura DOT to 100% polska marka, w ramach której proponujemy naszym Klientom alternatywę dla gałek meblowych, które znaleźć można powszechnie na rynku.

Odcinamy się zdecydowanie od masowej produkcji. Chcemy aby nasz produkt był wyjątkowy, zoptymalizowany, piękny. Przykładamy uwagę do detali. „Patrzenie przez jubilerską lupę” jest dobrym zobrazowaniem sposobu, w który postępujemy przy opracowywaniu procesu technologicznego, nad którym sprawujemy całkowitą kontrolę.

W Manufakturze DOT pracujemy z zespołem dyplomowanych rzemieślników i artystów. Dzięki temu oferujemy naszym Klientom uchwyty meblowe wykonane z różnych tworzyw i w różnych technikach zachowując profesjonalność ich wykonania. Chcemy aby ta różnorodność dawała naszym Klientom swobodę w dopasowaniu gałek do ich mebli. Wiemy , że zdarzają się sytuacje, kiedy mebel, wnętrze lub sam nasz Klient są tak charakterystyczni, że najlepszy efekt daje zaprojektowanie specjalnych gałek lub uchwytów na zamówienie. I takie sytuacje witamy z radością i chętnie się z nimi mierzymy.