Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Gałki meblowe i wieszaki z kolekcji graficznych DOT Manufacture

Nasze gałki i wieszaki graficzne tworzymy bazując na emalierstwu – naszej ulubionej technice pochodzącej z jubilerstwa. Biała gałka emaliowana oraz biały wieszak o średnicy 4cm stają się tłem dla oryginalnych grafik. Obecnie oferujemy trzy kolekcje: KOSMOSY, FACES i ALFABET.

Nasze emaliowane gałki graficzne cechuje również wysoka jakość naniesionej na nich grafik. Aby dostarczyć Państwu najlepszy produkt współpracujemy w tym zakresie z fabryką kalek dla porcelany. Dzięki temu na każdej gałce czy wieszaku detal jest idealnie odwzorowany. Umożliwia to technika sitodruku. Natomiast wypał grafik w temperaturze 820-850 stopni daje pewność, ze uzyskany efekt jest trwały. Boki gałek i wieszaków są drewniane i tak jak w innych kolekcjach impregnujemy je olejami do drewna w trzech kolorach: bezbarwnym, miękkim olejem naturalnym dającym efekt matowy lub bezbarwnym olejem twardym dającym powłokę zbliżoną do lakieru. Od niedawna oferujemy również gałki z kolekcji graficznych na bazach drewnianych lakierowanych na biały i czarny kolor. Pozwoli to na wkomponowanie ich we wnętrza, w których kolor drewna nie pasuje, lub jest go zbyt dużo.
Oprócz projektantów Manufaktury autorami grafik są:
Łucja Wargulak – artystka mieszkająca i pracująca w Londynie. Tworzy głównie ilustracje, które poprzez swoją nieoczywistość powodują raczej nowe pytania niż dają odpowiedzi. Stworzyła dla nas kolekcję FACES.
Touanda – pod tym pseudonimem występuje Aneta Mlaś, której głównym środkiem wyrazu jest tusz. Tworzy rozbudowane grafiki, obrazujące świat emocji. Jej prace, nawet tak małe jak KOSMOSY stworzone dla Manufaktury DOT, zawierają mnóstwo ważnych detali.