Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Uchwyty do szafek drewniane

Uchwyty wykonujemy w różnych szerokościach i długościach. W naszym sklepie internetowym uchwyty znajdziecie w standardowym rozstawie 128 mm oraz 40 mm,  96 mm i 160 mm. Uchwyty w innych rozstawach wykonujemy na zamówienia indywidualne. Wszystkie je wykonujemy ręcznie, szlifując i polerując drewno. Impregnujemy je olejami w trzech kolorach: bezbarwnym, wybielającym, wenge.

Ich cechą wspólną jest mocowanie w dwóch punktach:
– BASIC ROUND uchwyty z zaokrąglonymi końcami,
– BASIC SQUARED ich prostokątne odpowiedniki,
– BASIC RECTANGULAR – uchwyty o przekroju w kształcie litery „C”,
– dwukolorowe uchwyty JUST TWO oraz ich dębowa wersja JUST ONE,
– półokrągłe uchwyty BASIC,

Jakie uchwyty do mebli drewnianych?

Najlepszym tłem dla naszych drewnianych uchwytów są proste w formie meble z białymi lub szarymi frontami. Jasne tło pięknie kontrastuje z ciepłym odcieniem drewna i podkreśla jego naturalny rysunek. Dzięki temu, że nasi Klienci przysyłają nam zdjęcia zamontowanych uchwytów, wiemy, że lubią stosować je w salonach, przedpokojach, garderobach, bibliotekach i nawet w kuchniach.
Jednak jeśli masz meble drewniane lub fornirowane i zależy ci na tym, aby uchwyt stapiał się z meblem w jedną całość – drewniany uchwyt będzie świetnym pomysłem.
Warto przy wyborze zwrócić uwagę na sposób wykończenia uchwytu aby pasował do mebla stopniem połysku.

Jak dobrać uchwyty do mebli?

Najłatwiejsza sytuacja to ta, w której wymieniasz uchwyty w swojej szafie. Wtedy chcesz wykorzystać te same otwory montażowe – zbiór uchwytów się zawęża. Jeśli wolisz łagodne, obłe kształty polecamy uchwyt BASIC ROUND. Jeśli wolisz proste cięcia i unikasz zaokrągleń odpowiedni będzie uchwyt BASIC RECTANGULAR.

Kiedy zaś wybierasz uchwyt do nowego mebla możesz myśleć o innym rozstawie. Jeśli lubisz proste formy proponujemy półokrągłe uchwyty BASIC, które pięknie wyglądają szczególnie na szafie dwudrzwiowej.