Wyświetlanie wszystkich wyników: 37

Gałki drewniane

Myśl, jaka przyświeca nam przy projektowaniu gałek drewnianych w serii BASIC i SIMPLE to „ubranie” cech funkcjonalnych w jak najmniejszą ilość „ozdobników”. Chcemy tym podkreślić subtelne walory różnych gatunków drewna. Najczęściej pracujemy w dębie, jesionie, klonie. Jednak czasami wykonujemy dany wzór gałki z innego gatunku drewna – pojawiają się wtedy czereśnie, śliwy, dąb wędzony. W gałkach tych nie stosujemy innych dodatkowych tworzyw.

Gałki drewniane producent

Drewno to ważny surowiec dla naszej manufaktury. A nawet więcej niż surowiec. Wspaniałe, plastyczne, ciepłe, wdzięczne tworzywo. W zależności od gatunku niosące ze sobą różne możliwości. Jakie cechy mają nasze uchwyty i gałki do mebli? Ręcznie szlifowane drewno. Dopieszczone, wypolerowane. Proste, nowoczesne formy uchwytów meblowych projektowane przez nas do wnętrz prywatnych i użyteczności publicznej. W zależności od kolekcji gałki drewniane impregnujemy woskiem, olejem lub lakierujemy.

Drewniane gałki do szafek

Drewniane gałki to kiedyś był klasyk w polskich domach. Na kilkadziesiąt lat zniknęły z horyzonty wyparte przez plastikowe odlewy a później również aluminiowe (i z innych stopów). Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że drewniane gałki wygrywają swoją naturalnością. Trochę tylko zmieniły się szafki, które dzięki tym gałkom otwieramy.