Wyjątkowa kuchnia z emaliowanymi uchwytami

with Brak komentarzy

Wykonywanie uchwytów na zamówienie ingeruje w rytm naszej Manufaktury. A jeśli zlecenie wymaga naszego zaangażowania na etapie projektu, budzi dodatkowo nasze oczekiwania co do wyglądu całości wnętrza. Realizacja, którą dziś opisujemy rozpoczęła się przy ulicy Długiej w Warszawie, którą w niedzielny, czy sobotni wieczór spacerowali nasi Klienci. W witrynie Długa Showroom zauważyli nasze ekspozytory z uchwytami i wpadły im w oko nasycone, głębokie barwy gałek emaliowanych. Showroom był już zamknięty, przyjechali więc na Długą ponownie aby dotknąć uchwyty i zobaczyć je na żywo.

Zmiana koncepcji – uchwyty emaliowane zamiast mozaiki

Kolejne spotkanie odbyło się już w naszej pracowni, gdzie długo rozmawialiśmy o możliwości użycia techniki emalierskiej w kuchni naszych Klientów. Koncepcja aby ozdobić fronty meblowe mozaiką z emaliowanej miedzi przerodziła się w ozdobienie frontów emaliowanymi uchwytami.

Kolor mebli kuchennych do których szukaliśmy wspólnie zestawu uchwytów to nieoczywista, złamana zieleń. Jakby spłowiała. Nie jest to łatwy kolor. Mocne elementy jakie występują w tym wnętrzu to betonowy blat, szare, graficzne kafle nad blatem oraz kuchenka gazowa stylizowana. Kaflami jesteśmy zauroczeni!

Wybieraliśmy spośród kilkudziesieciu wzorów gałek

Kiedy zabudowa kuchenna była gotowa odwiedziliśmy naszych Klientów przywożąc ze sobą? karton gałek i uchwytów emaliowanych. Potrzebą gospodarza było aby nawiązać do stylu kuchenki oraz wykorzystać kolor jaki używamy we wzorze „STRUCTURE gałka miedziana”  a gospodyni chciała aby w kuchni królowały nie tylko eleganckie a jednocześnie smutne barwy ?  stanęliśmy razem przed wyzwaniem!

Wybraliśmy kolory: czarny, miedziany i krwistą czerwień. Kolory te użyliśmy na długich uchwytach BASIC ROUND oraz gałkach o średnicy 4 cm. Wiekszość uchwytów emaliowanych ozdobiliśmy oksydowanymi gwoździkami, jedynie czerwone gałki pozostawiliśmy gładkie ? dzięki temu cała kuchnia zyskała nowoczesny, żeśki akcent.

Po odbiorze uchwytów przez Klientów czekaliśmy na to, aby móc zobaczyć efekt końcowy. Obiecaną sesję fotograficzną wykonaliśmy, kiedy kuchnia była skończona. W przemiłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas :):) a teraz zapraszamy Was do oglądania zdjęć:)