Seria uchwytów MODERNA – obrazy czy biżuteria?

with Brak komentarzy

Od dłuższego czasu chciałyśmy zaprojektować coś wyjątkowego z użyciem emalii. Obok drewna jest to nasze ulubione medium. Drewno zwykle służy nam do ukształtowania formy i spełnienia potrzeb ergonomii, emalia zaś pozwala w niezwykły sposób nadać gałce kolor. Wprawne oko wielbicieli designu i rzemiosła zauważa wszystkie szczegóły, w tym cienki miedziany rąbek frontu gałek emaliowanych. Miedziany, gdyż emalia to szkliwo, które wypalamy na blasze miedzianej w temperaturze około 800 stopni Celsjusza.

Uchwyty do mebli MODERNA - furniture handles by DOT ManufacturePierwsza seria mozaikowych uchwytów meblowych odwołuje się do naszego projektu srebrnych kolczyków, które zaprojektowałyśmy i wykonywałyśmy kiedy zajmowałyśmy się jubilerstwem. Koło cięte trzema asymetrycznymi liniami. Wtedy odbite w srebrze i kolorowane jedynie oksydą dzisiaj pojawiło się w barwnej odsłonie. Moderna nawiązuje również do historii sztuki, z której świadomie i nie świadomie cały czas czerpiemy.
Zaprojektowałyśmy ją w czterech wersjach kolorystycznych. Pierwsza z nich, podstawowa opiera się na czystych barwach podstawowych uzupełnionych o biel i czerń. Moderna to zestaw dwóch gałek: większej 5,5 cm i mniejszej 4cm. Mniejsze gałki mają bardziej minimalistyczny wzór na froncie. Koło dzielone jest asymetrycznie tylko na dwie części.

Uchwyty do mebli MODERNA - furniture handles by DOT Manufacture

Blue Ocean czy Classic Blue?

Druga wersja to Moderna Blue. Gałka o średnicy 5,5 cm jest układem skomponowanym z dwóch odcieni niebieskiego, szarości i bieli. Jak każda z Modern występuje również w średnicy 4cm. Tutaj zdecydowałyśmy się na połączenie bieli z granatem.

Na etapie projektowania gałki przymierzaliśmy do mebli dębowych ale też frontów z okleinami jednobarwnymi. Moderna świetnie wygląda na każdym z tych frontów dzięki układowi barw, który łączy biel z kolorami. W zależności od wersji kolorystycznej nadaje prostym, nowoczesnym meblom bardzo różny charakter. Od bardzo wyrazistego i zdecydowanego z Moderną w wersji podstawowej (czerwień, czerń, biel, żółty, granat) po delikatny, świeży z Modernę Pastel w roli głównej.

Gałki meblowe Moderna we wnętrzu

Dwa lata temu mieliśmy okazję wykonać zestaw gałek emaliowanych różnokolorowych dla Klientki, która zamocowała je na szafce, jednak nie pojedynczo. Ułożyła z nich kompozycję i zamontowała kilka, czy kilkanaście na jednych drzwiczkach tworząc z nich coś w rodzaju grafiki i wysłała nam zdjęcia. Nie ma co ukrywać, że byliśmy zaskoczeni. Podobnie jak wtedy kiedy otrzymaliśmy od innej Klientki zdjęcia próbek odcieni emalii oprawione w ramce i zawieszone na ścianie. Czyli nie tylko my mamy skojarzenia naszych gałek z obrazami:)
Ciekawi jesteśmy interpretacji Modern przez Was. I jak zwykle będziemy czekać na zdjęcia Waszych wnętrz…