Katalog gałek meblowych DOT

with Brak komentarzy

Gałki meblowe w nowym katalogu DOT

Gdy przygotowywaliśmy się do uczestnictwa w konferencji organizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wiedzieliśmy, że nadszedł już czas zrealizować dawny plan i stworzyć własny, niepowtarzalny katalog gałek do szafek, gałek do kuchni, gałek do pokoju dziecięcego czy łazienki… Słowem: przekrój tego, co mamy do zaoferowania, atrakcyjnie przedstawiony i opisany. Na początku nie wiedzieliśmy gdzie zrobić taki katalog, a jego projektowanie od podstaw wydawało nam się na tyle pracochłonne, że odkładaliśmy to. Aż wreszcie doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas!

Katalog gałek meblowych w wielu domach…

Na początku oczywiście trzeba było zdecydować po co chcemy drukować katalog, bo od tego zależały decyzje związane z kosztem i ewentualnym miejscem drukowania. Czy potrzebujemy katalogu mniej eleganckiego, za to wydrukowanego w większej ilości kopii, tak by można go było rozdawać potencjalnym klientom lub współpracownikom? Takie rozwiązanie z pewnością miało swoje zalety: tak skonstruowany katalog bardziej zapada w pamięć niż wizytówka lub ulotka, które do tej pory mieliśmy. Jego cena też byłaby bardziej przystępna, więc piękne zdjęcia naszych gałek meblowych zawitałyby w większej ilości domów i pracowni. Tak, to chyba dobry pomysł, ale nie na ten moment.

…czy jeden dopracowany katalog, z wysokiej jakości zdjęciami uchwytów i gałek meblowych?

Z myślą o wspomnianej konferencji postanowiliśmy stworzyć coś innego: piękny, dopracowany katalog w jednym egzemplarzu, robiący wrażenie na przechodzących obok ludziach. Traf chciał, że akurat znaleźliśmy dobrą ofertę w firmie Saal Digital, i wszystko potoczyło się gładko. Znająca się na fotografii część naszego zespołu zawsze dba, żebyśmy mieli dobrze pomyślane i starannie wykonane zdjęcia, więc to nie stanowiło problemu, a program firmy drukarskiej ułatwił nam projektowanie całości. W końcu powstał katalog z jednej strony mogący stanowić źródło inspiracji, na podstawie autentycznych wnętrz pokazujący jak można wykorzystać nasze uchwyty meblowe. Z drugiej strony będący na swój sposób przekrojem tego, co mamy do zaoferowania, bo pojawiają się tam różne rodzaje gałek: uchwyty szklane, gałki drewniane, gałki emaliowane i ceramiczne…

Chrzest bojowy katalogu gałek meblowych

Kiedy teraz wspominamy konferencję w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego możemy śmiało powiedzieć że katalog to był strzał w dziesiątkę. Ładnie dopełniał stoisko z gałkami meblowymi, które rozstawiliśmy, i przyciągał spojrzenia. Wiele osób zatrzymało się, by go obejrzeć, bo chociaż mieliśmy ze sobą wiele uchwytów meblowych do pokazania, pozwolił on zaprezentować nasze gałki w kontekście prawdziwych kuchni czy sypialni. Byliśmy (i jesteśmy) nim zachwyceni, i zapraszamy Was do obejrzenia na zdjęciach jak to wszystko wygląda:)

Zapisz