Gorące barwy we wnętrzu

with Brak komentarzy

O takich kolorach myślimy chyba częściej zimą, kiedy najchętniej zapadlibyśmy się w fotelu z kubkiem gorącej herbaty… i koniecznie przed kominkiem 🙂

Niektórzy z nas w czasie chłodnych miesięcy dodają sobie energii otaczając się ciepłymi kolorami. I wg. nas to całkiem niezły sposób. Chłodna, śnieżnobiała kuchnia? Dorzućmy do niej trochę pomarańczu lub czerwieni!

Gałki do mebli - biała kuchnia z czerwonymi dodatkami
To zdjęcie pochodzi z jednej z naszych pierwszych realizacji. Do białej kuchni nasza Klientka wymarzyła sobie czerwone dodatki. Pierwszą rolę gra tutaj czerwona szyba zamontowana nad blatem roboczym a całość dopełniają nasze gałki ceramiczne. W dolnych szafkach zamontowaliśmy gałki „kule” a w górnych nieco niższe gałki „grzybki” poszkliwione w tym samym kolorze. Do kompletu przygotowaliśmy jeszcze malutkie gałeczki, które zamontowane zostały w ścianie jako wieszaczki na ręczniki kuchenne (po lewej stronie zdjęcia).

Więcej zdjęć z tej kuchni znajdziecie pod tym linkiem: http://dotgalki.blogspot.com/2015/04/realizacja-gaki-do-biao-czerwonej-kuchni.html.

Kilka naszych propozycji na uchwyty meblowe, które doenergetyzują wnętrza

Pomarańczowy… mandarynki, papryka, mango, śledzie w pomidorowej salsie? 🙂 Poniżej kilka naszych „pomarańczy” 🙂

Chili. A teraz gałki i uchwyty w czerwieni, bordo i kolorach pokrewnych:

W drugim rzędzie pokazujemy Wam również wieszak, który przygotowaliśmy z użyciem drobnych ceramicznych gałek meblowych.

Gorące barwy dobrze komponują się z szarością, co pięknie pokazuje projekt Rona Marvina:

lonny-magazine-oct-nov-2009-photography-by-patrick-cline-interior-design-by-ron-marvin
Źródło: Lonny Magazine Oct/Nov 2009, fotografia: Patrick Cline ? fotografię zaczerpnęliśmy z fascynującego bloga The Design Sheppard. Kolorowi pomarańczowemu autorka poświęciła sporo miejsca. Ten inspirujący tekst znajdziecie pod linkiem: http://www.thedesignsheppard.com/interviews/colour-psychology-using-orange-in-interiors#sthash.eAcsRJ6o.dpbs.

 

Ostatnio popularne jest wzornictwo skandynawskie i królujące w nim chłodne kolory. Również w naszej Manufakturze zauważamy ten trend. Pomarańczowe i czerwone gałki meblowe nie należą do najczęstszych wyborów naszych Klientów. A jednak bez nich paleta kolorów nie byłaby kompletna…

Duża gałka meblowa - drewniana z emaliowanym frontem - DOT manufacture