DOT Manufacture na targach WARSAW HOME

with Brak komentarzy

W październiku 2018 r. wzięliśmy udział w targach wnętrzarskich Warsaw Home. Było dla nas bardzo ważne, żeby nasze stoisko pięknie wyglądało ? z jednej strony chcieliśmy, by zwracało uwagę przechodzących gości targów, z drugiej abyśmy mogli odpowiednio wyeksponować nasze uchwyty, gałki meblowe i wieszaki. To zadanie wcale niełatwe, dlatego zaczęliśmy przygotowywać się już wiele miesięcy przed samymi targami.

Pierwszym krokiem było ustalenie jaką rolę ma spełniać nasza ekspozycja, i jaki klimat ma panować na stoisku. Zdecydowaliśmy, że chcemy pokazać jak najwięcej naszych produktów ? w końcu na targi Warsaw Home przyjeżdżają odwiedzający z całej Polski. Chcieliśmy, żeby wszyscy mogli się na własną rękę 🙂 przekonać, jak perfekcyjnie wykańczamy nasze uchwyty, oraz że są naprawdę wygodne. Chcieliśmy dać możliwość obejrzenia i dotknięcia jak największej ilości uchwytów i wieszaków osobom, które są spoza Warszawy, i nie mają możliwości odwiedzić naszej żoliborskiej pracowni. Jak to osiągnąć bez wprowadzania chaosu do ekspozycji?

Projekt stoiska targowego

Po wielu próbach, dyskusjach i symulacjach zdecydowaliśmy się na projekt mający przypominać niesymetryczną falę opływającą logo Manufaktury DOT, ?namalowaną? naszymi uchwytami. Aby ten projekt był klarowny, efektowny i estetycznie odpowiadał naszemu zamysłowi, nie wystarczyło ułożyć wzoru z gałek i uchwytów. Potrzebna nam była także gra barw.

Na szczęście w tym zakresie nasza Manufaktura ma bardzo wiele do zaoferowania. Jeśli potrzebne były kolory spokojne, naturalne i neutralne, mieliśmy do dyspozycji całą ofertę gałek, uchwytów i wieszaków drewnianych. Pasowały do nich również niektóre gałki emaliowane (np. złota gałka z kolekcji STRUCTURE) czy szklane (nowości ? złote okrągłe gałki szklane). Przy barwach żywych, nasyconych lub ciemnych i intensywnych mogliśmy się odwołać do naszej palety gałek emaliowanych i szklanych ? zapewniało to nam wybór żółci, zieleni, różnych odcieni niebieskiego czy czerwieni. Z tej wielości barw i kształtów mogliśmy stworzyć spójny, czytelny projekt.

1000 uchwytów, gałek i wieszaków!

Na papierze wszystko wyglądało dobrze, jednak po przełożeniu projektu do programu komputerowego i dopracowaniu jego detali okazało się, że do zrealizowania go potrzeba było około 1000 gałek i uchwytów. Nie pozostało nic innego jak dokończyć projektowanie przypisując każdej, nawet najmniejszej gałeczce, jej miejsce, zakasać rękawy i zabrać się za wykonanie ponad 900 uchwytów.

Zrealizowanie takiego ?zamówienia? zajęło nam sporo czasu, ale ponieważ zajęliśmy się tym dostatecznie wcześnie, wszystko było gotowe na czas. Przy montażu stoiska, przewidując, że przełożenie naszego pomysłu na rzeczywistość nie będzie bardzo łatwe, zaangażowaliśmy do tego zadania dodatkowe osoby (bardzo cierpliwych i pomocnych krewnych i znajomych szalejących przy montażu królikówJ). Montaż samych uchwytów na ścianie trwał cały dzień, ale efekt był wart wysiłku. Udało nam się przenieść nasz projekt na stoisko bez znacznych zmian i kompromisów, i pozostało tylko dokończyć inne detale i czekać na otwarcie targów.

Zawsze lubimy wystawiać się na targach, bo daje nam to nieporównywalną z niczym możliwość porozmawiania z naszymi klientami, z innymi osobami z branży, i jest to dla nas niezbędne do zrównoważonego funkcjonowania jako manufaktura. Możemy się dowiedzieć, czego nasi klienci potrzebują, co im przypada do gustu a co mniej. Zawsze chętnie przyjmujemy każdą informację zwrotną. W czasie czterech dni trwania targów dostaliśmy od ich uczestników wiele pozytywnych opinii dotyczących naszego stoiska. Chcieliśmy, żeby wyglądało pięknie i wyjątkowo, a jednocześnie żeby przyczyniało się do wyjątkowej atmosfery, która panuje co roku w strefie Poland Design Festival, na którą składają się projekty i starania wielu marek takich jak nasza, ludzi z pasją wykonujących swoją pracę. Wydaje nam się, że ta ekspozycja spełniła swoją rolę bardzo dobrze, i już nie możemy się doczekać rozpoczęcia pracy nad następną 🙂 naTargi Warsaw Home 2020!