STRUCTURE – nowa kolekcja gałek DOTmanufacture

with Brak komentarzy

Ostatnio wiele mówi się o metalowych elementach wykończeniowych do wnętrz – wypolerowanych na błysk mosiężnych i miedzianych okuciach, lampach, ozdobach. Także gałki i uchwyty zrobione z tych materiałów cieszą się wielkim zainteresowaniem. Nie chodzi już dawno o oksydowane, „postarzane” przedmioty, ale o ten nowoczesny charakter, który nadaje wnętrzu wypolerowany jak lustro metal, często w nieregularnych, niezwykłych formach. Nawet stonowane, spokojne wnętrza zyskują wyjątkowy, elegancki charakter gdy pojawiają się w nich wypolerowane elementy w kolorze złota lub miedzi.

 

Turkusowo-złote gałki i turkusowa ściana zestawione ze złotymi gałkami STRUCTURE | DOTmanufacture

Zdjęcia od lewej: ambientesdigital.com, DOTmanufacture, DOTmanufacture

 

Złote i miedziane gałki meblowe – po naszemu!

Także w DOTmanufacture od dłuższego czasu krążymy wokół tego tematu. Z jednej strony chcemy podejść do sprawy tak jak nakazuje rozsądek – zrobić projekt specjalnie pod mosiężne czy miedziane gałki meblowe, by najlepiej uchwycić kolory, zrealizować w całości z metalu, i gotowe. Takie gałki na pewno prędzej czy później zobaczycie na naszej stronie internetowej. Ale znacie nas – nie chcemy wprowadzać kolejnych produktów podobnych do dziesiątków innych. Mamy swoje ulubione techniki, musimy zawsze coś namieszać, podejść do tematu we własny sposób. Jesteście ciekawi, co powstało?:)

 

Gałka do mebli STRUCTURE "złota" - w złotej aranżacji | DOTmanufacture

Zdjęcia od lewej: stud-smi.ru, DOTmanufacure, DOTmanufacture

STRUCTURE miedziane gałki meblowe - z miedzianymi akcesoriami | DOTmanufacture

Zdjęcia od lewej: dulux.com, DOTmanufacture, DOTmanufacture

 

Jakie złoto, jaka miedź?

Mieliśmy kilka dylematów, które należało rozwiązać. Czego oczekiwaliśmy od produktu? Przede wszystkim charakterystycznego dla miedzi i złota koloru, i metalicznego błysku, który tak urzeka. Jednocześnie chcieliśmy na początek stworzyć gałki meblowe przyjazne dla kupującego – takie, które nie są kłopotliwe w utrzymaniu, które z czasem nie utracą swojego koloru tak jak oksydujący na powietrzu metal. No i wreszcie nasze wieczne pragnienie – chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego. Nie tylko różniącego się od dostępnych na rynku gałek i uchwytów meblowych (bo po co komu dziesiąta realizacja podobnego projektu?), ale niepowtarzalnego na etapie wytwarzania kolejnych egzemplarzy jednego projektu. Uwielbiamy nieregularność, zaskakujące rezultaty, które można podziwiać jeśli tylko zrobi się dla nich miejsce.  Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejne eksperymenty z emalią.

Ta technika pozwoliła nam stworzyć gałki do mebli, które mają kolor podobny do barwy złota, mosiądzu czy miedzi, z dodatkową głębią, którą ma tylko półprzezroczysta emalia. Ponieważ nie są zrobione wyłącznie z metalu, nie zmieniają wyglądu z czasem, nie ciemnieją od dotyku i kontaktu z powietrzem.

Naszą pasją jest tworzenie przedmiotów, które potrafią nie tylko ozdobić wnętrze, ale też je odmienić – przeobrazić na przykład masowo produkowane meble w coś bardziej osobistego, w przedmioty dopasowane do charakteru ludzi, którzy ich używają. Dzięki kolekcji gałek meblowych STRUCTURE poszerzamy jeszcze trochę wachlarz stylizacji, spośród których możecie wybierać. Sami się przekonajcie – nowe gałki meblowe możecie zobaczyć tutaj (złote) i tu (miedziane) 🙂

 

Geometryczna aranżacja złotych gałek do mebli STRUCTURE | DOTmanufacture

Zdjęcia od lewej: DOTmanufacture, companytwentysix.com, DOTmanufacture

 

A już wkrótce…

Niedługo napiszemy wam o kolejnym elemencie kolekcji STRUCTURE – gałkach nawiązujących do betonu i stylizacji industrialnych.

 

Na okładce posta wykorzystaliśmy zdjęcia zrobione przez DOTmanufacture, oraz azuremagazine.com i art.com.