Różowe gałki do mebli

with Brak komentarzy

Gałki meblowe DOT manufacture, jak zapewne nie raz widzieliście, są dostępne w przeróżnych wariantach kolorystycznych. Dla amatorów naturalnego wykończenia wnętrz mamy szeroki wybór gałek drewnianych, tym z was, którzy lubią odważne kolory i formy, możemy zaproponować gałki industrialne lub kolorowe gałki emaliowane. Pisaliśmy już o niebieskich gałkach, o zielonym kolorze tak modnym w tym roku z powodu promowanego koloru Pantone greenery. Co jednak z gałkami o mniej oczywistych barwach? W jakich aranżacjach i wnętrzach można zastosować na przykład gałki meblowe w kolorze… różowym?

Gałki meblowe do pokoju dziecięcego

Oczywistym skojarzeniem z różnego rodzaju pastelowymi kolorami, w tym z kolorem różowym, jest pokój dziecięcy. Możliwości są niemal nieskończone:) Zdarzyło nam się przygotowywać zestaw jednokolorowych jasno-różowych gałek do pokoju urządzonego wyłącznie w bieli. Robiliśmy także białe emaliowane gałki ozdobione rysunkiem różowego motyla. Jeśli jednak lubicie mniej pudrowe klimaty, białe emaliowane gałki ozdobione różowymi i szarymi kropeczkami będą świetnie pasować do drewnianych mebli w naturalnych kolorach. Nie przesłodzą wystroju, ale nadadzą mu trochę dziecięcej niewinności:)

Gałki do mebli w kuchni, sypialni…

Wyobrażając sobie różowe uchwyty i gałki w innych pokojach nie musimy ograniczać się do rustykalnych mebli o przetartym białym kolorze (choć na nich takie gałki też sprawdzą się świetnie:) ). Należy pamiętać, że róż występuje w wielu odcieniach, jak choćby w przypadku naszych jednokolorowych szklanych gałek do mebli. Takie gałki świetnie pasują do kuchni czy łazienki, ponieważ są niezwykle łatwe w czyszczeniu i odporne na wilgoć, a materiał, z którego są zrobione, nadaje kolorom głębi. I tak przygaszony róż świetnie skomponuje się z szarymi elementami wystroju wnętrza, a bardzo ciemny śliwkowy nada mu wręcz powagi, nie mając prawie nic z frywolności jasnego różu. Ale nawet jasny malinowy kolor w przypadku szkła staje się mniej oczywisty i płaski, a jego przygaszony odcień sprawia, że nie wydaje się wcale tak słodki…

Także w sypialni, gdzie zazwyczaj panują spokojniejsze tonacje, róż znajdzie swoje miejsce. Do ciemnego wystroju bardziej przygaszone barwy mogą podkreślić spokój wnętrza, lub przeciwnie – używając jaśniejszych uchwytów można go przełamać, zaakcentować.

Rozważając różowe gałki do mebli należy pamiętać, że róż różowi nie równy:) Może, ale nie musi nieść ze sobą cukierkowej słodyczy, może być poważny i świetnie łączyć się z nowoczesnymi wnętrzami, zawierającymi szarości lub beton. Każdy może znaleźć coś dla siebie w tym nie najbardziej oczywistym kolorze…