Drewno to ważny surowiec dla naszej manufaktury. A nawet więcej niż surowiec. Wspaniałe, plastyczne, ciepłe, wdzięczne tworzywo. W zależności od gatunku niosące ze sobą różne możliwości.

W linii DOT select proponujemy dwie serie drewnianych uchwytów i gałek meblowych.

Pierwsza z nich opiera się na projektach odwołujących się do łagodnych kształtów spotykanych w naturze. Przywołuje na myśl wyszlifowane przez wodę i piasek kamienie nazywane otoczakami. Nasze otoczaki wykonaliśmy z drewna dębowego, szlifując je, polerując a na koniec zabezpieczając powierzchnię mieszaniną wosków i olejów ekologicznych.
Takie są właśnie gałki STONE. Każda z nich jest nieco inna od kolejnej – tak jak nie ma dwóch identycznych kamieni. Pozwala to na stworzenie na komodzie czy szafce naturalnie wyglądającej kompozycji.
Uchwyt PEBBLE to nasza interpretacja formy kamienia. Owal połączony z płaskim frontem. To duży uchwyt, wygodny do chwytania całą dłonią. Dostępny w dwóch rozmiarach oraz w wersji “lewy” i “prawy”. Wspaniale wygląda jako drewniany akcent na białej szafie.
Rodzinę uchwytów dębowych PEBBLE powiększyliśmy niedawno o PEBBLE mini – średniej wielkości gałkę, którą komfortowo używa się przy mniejszych drzwiczkach czy szufladach.
Komponując pomieszczenie można zatem zaaranżować szafy, komody i szafki w tym samym, delikatnym i nieoczywistym stylu.

Linki do produktów: STONE, PEBBLE, PEBBLE mini.

Zupełnie inna myśl przyświecała nam podczas projektowania uchwytów MANILA. Tutaj istotne było dla nas odejście od tradycyjnej okrągłej formy gałki meblowej. Zależało nam również aby zachować czytelność geometrycznych szlifów jednocześnie uwydatniając piękno naturalnego rysunku drewna.
Każdy z uchwytów powstał z jednego kawałka drewna i był ręcznie szlifowany.

Najlepszym tłem dla naszych drewnianych uchwytów są proste w formie meble z białymi lub szarymi frontami. Jasne tło pięknie kontrastuje z ciepłym odcieniem drewna i podkreśla jego naturalny rysunek. Dzięki temu, że nasi Klienci przysyłają nam zdjęcia zamontowanych uchwytów, wiemy, że lubią stosować je w salonach, przedpokojach, garderobach, bibliotekach i nawet w kuchniach.

Linki do produktów: MANILA I, MANILA II.