Drewno to ważny surowiec dla naszej manufaktury. A nawet więcej niż surowiec. Wspaniałe, plastyczne, ciepłe, wdzięczne tworzywo. W zależności od gatunku niosące ze sobą różne możliwości.

W linii DOT select proponujemy dwie kolekcje uchwytów i gałek meblowych.

Pierwsza z nich – kolekcja Nature – opiera się na projektach odwołujących się do łagodnych kształtów spotykanych w naturze. Przywołuje na myśl wyszlifowane przez wodę i piasek kamienie nazywane otoczakami. Nasze otoczaki wykonaliśmy z drewna dębowego, szlifując je, polerując a na koniec zabezpieczając powierzchnię woskiem ekologicznym.
Takie są właśnie gałki EGG. Każda z nich jest nieco inna od kolejnej – tak jak nie ma dwóch identycznych kamieni. Pozwala to na stworzenie na komodzie czy szafce naturalnie wyglądającej kompozycji.
Uchwyt PEBBLE to nasza interpretacja formy kamienia. Owal połączony z płaskim frontem. To duży uchwyt, wygodny do chwytania całą dłonią. Dostępny w dwóch rozmiarach oraz w wersji „lewy” i „prawy”. Wspaniale wygląda jako drewniany akcent na białej szafie. Może być również użyty jako wieszak na ubrania.

Zupełnie inna myśl przyświecała nam podczas projektowania uchwytów MANILA. Tutaj istotne było dla nas odejście od tradycyjnej okrągłej formy gałki meblowej. Zależało nam również aby zachować czytelność geometrycznych szlifów jednocześnie uwydatniając piękno naturalnego rysunku drewna.
Każdy z uchwytów powstał z jednego kawałka drewna i był ręcznie szlifowany.