Emalierstwo to technika, którą założycielki manufaktury DOT zaczerpnęły ze złotnictwa. Istotne są tutaj precyzja oraz powtarzalność efektu. Ważna jest również cierpliwość, gdyż technika należy do pracochłonnych. Niektóre wzory malowane są za pomocą igły.
Emalia to proszek, który po wypaleniu stale się twardym szkliwem. Wypalamy ją na blasze miedzianej w temperaturze około 800 stopni Celsjusza.

Emalia daje możliwość użycia wielu kolorów. Gama dostępnych odcieni jest ograniczona, jednak korzystamy z emalii różnych producentów i dzięki temu w naszej palecie znajduje się ich ponad czterdzieści. Każdy z odcieni ma specyficzne dla siebie cechy, które wymuszają odpowiednie podejście przy emaliowaniu. Mówimy wtedy, że emalie mają swoje “charaktery”. Jedna chce być nakładana grubą warstwą, inna kilka razy cienką itd itp…

W linii DOT basic proponujemy gałki jednokolorowe, natomiast w linii DOT select znajdziecie Państwo gałki wielobarwne. Część z nich w swoim wzornictwie zakorzeniona jest mocno we współczesności a dla innych inspiracją było wzornictwo ludowe różnych kultur.

Oprócz wzorów, które proponujemy w naszym sklepie internetowym, tworzymy jeszcze wiele innych motywów realizując zamówienia do konkretnych wnętrz i mebli.