Klasyczna gałka ceramiczna jest nośnikiem dla zaprojektowanej specjalnie dla niej grafiki. Aktualnie prezentujemy trzy kolekcje:

    • KOSMOSY by Touanda,
    • BUŹKI by Łucja Wargulak,
    • ALFABET by Karo Czarska.

Nasze ceramiczne gałki meblowe cechuje również wysoka jakość naniesionej na nich grafik. Aby dostarczyć Państwu najlepszy produkt współpracujemy w tym zakresie z fabryką kalek dla porcelany. Dzięki temu na każdej gałce detal jest idealnie odwzorowany. Umożliwia to technika sitodruku. Natomiast wypał grafik w temperaturze 820-850 stopni daje pewność, ze uzyskany efekt jest trwały.

Łucja Wargulak – artystka mieszkająca i pracująca w Londynie. Tworzy głównie ilustracje, które poprzez swoją nieoczywistość powodują raczej nowe pytania niż dają odpowiedzi.

Touanda – pod tym pseudonimem występuje Aneta Mlaś, której głównym środkiem wyrazu jest tusz. Tworzy rozbudowane grafiki, obrazujące świat emocji. Jej prace, nawet tak małe jak grafiki stworzone dla Manufaktury DOT, zawierają mnóstwo ważnych detali.

Karo Czarska – w swojej twórczości najczęściej sięga do fotografii i rysunku. Tworzy również formy przestrzenne. Czasami tematy do kolejnych prac przywozi ze swoich podróży, ale równie dużo tworzy inspirując się wrażeniami z dnia codziennego i snami. Eksperyment i jego kolejne etapy to ważny element jej pracy.