Uchwyty i wieszaki drewniane

Kuchnia z oryginalnie zestawionymi uchwytami z DOT Manufacture

Drewno zaimpregnowane olejem naturalnym, miękkim pielęgnować należy przecierając miękką szmatką nasączoną delikatnie olejem (może być rafinowany olej spożywczy) – ożywi to kolor oraz odnowi warstwę impregnującą. Częstość pielęgnacji zależy od tego w jakim stopniu drewno jest na co dzień użytkowane. Przecierać olejem można tylko drewno suche. Pielęgnacja uchwytów wymagana jest rzadziej niż raz na rok w pokojach, nieco częściej na meblach, gdzie częsty jest kontakt z wodą.

Zabrudzone drewno olejowane czyścić można miękką ściereczką nasączoną delikatnym roztworem szarego mydła (dobrze odciśniętą), w kierunku zgodnym z usłojeniem drewna. Nie należy używać syntetycznych detergentów oraz innych silnych preparatów czyszczących.
Olejowane drewno nie może mieć również kontaktu z alkoholem – mogłoby trwale się odbarwić.

Drewno zaimpregnowane olejem bezbarwnym twardym, który polecamy do łazienek i kuchni, olejem wenge lub olejem wybielającym – również czyścić można miękką ściereczką nasączoną delikatnym roztworem szarego mydła (dobrze odciśniętą), w kierunku zgodnym z usłojeniem drewna. Nie należy używać syntetycznych detergentów oraz innych silnych preparatów czyszczących.
Olejowane drewno nie może mieć również kontaktu z alkoholem – mogłoby trwale się odbarwić.

Jeśli powłoka wymagałaby renowacji, należy oszlifowany, odpylony uchwyt zaolejować ponownie dwoma warstwami oleju.

Uchwyty i wieszaki z frontami emaliowanymi

Fronty emaliowane nie wymagają pielęgnacji. Czyścić je natomiast można dobrze odciśniętą ściereczką z łagodnym środkiem myjącym. Nie szorować twardymi narzędziami.