Mozaiki emaliowane – kolekcje MODERNA i TONE

with Brak komentarzy

Gałki emaliowane od dawna stanowią wizytówkę naszej Manufaktury. Są to wyjątkowe, barwne, ręcznie wykonywane uchwyty, które ozdobiły już niejedną szafę czy szufladę. Nasza paleta dwudziestu czterech kolorów emalii pozwala na dobranie odpowiednio żywej lub stonowanej barwy gałek, lub na połączenie wielu barw ze sobą na jednym meblu. Dębowa, olejowana baza gałek pomaga łączyć kolor z drewnianymi meblami. Choć daje to wiele możliwości, i efekty aranżacji  z wykorzystaniem uchwytów emaliowanych są piękne, do tej pory oferowaliśmy Wam przede wszystkim uchwyty jednobarwne.

Nadszedł moment, w którym możemy z przyjemnością zaprezentować Wam nowości w naszej Manufakturze, czyli wielobarwne uchwyty mozaikowe (kolekcje MODERNA oraz TONE), które długo dopracowywaliśmy tak, aby stanowiły ciekawą i spójną kontynuację kolekcji gałek emaliowanych.

Drewniane uchwyty do mebli, zielone gałki do mebli, Jungle Style - DOT Manufacture

Technika tworzenia uchwytów MODERNA i TONE jest podobna do tej, którą wykorzystywaliśmy dotychczas: polega na wypalaniu emalii jubilerskiej na miedzi. Jednak w przypadku nowych uchwytów na jednej gałce układamy wiele osobno emaliowanych fragmentów, które – jak w mozaice – po złożeniu stanowią całość.

Uchwyty półokrągłę TONE Blue i Green

Obydwie kolekcje mają swój charakterystyczny wzór, który prezentujemy Wam w kilku wariantach kolorystycznych. W zależności od wnętrza i upodobań możecie wybrać zdecydowane, kontrastowe kolory MODERNY i MODERNY Blue, lub nieco spokojniejszą MODERNĘ Pastel oraz MODERNĘ Grey. Uchwyty TONE projektowaliśmy zestawiając ze sobą barwy niekontrastujące, ale tworzące harmonijną, choć wyrazistą, całość – choć na specjalne zamówienie wykonywaliśmy także spójną, lecz bardziej kontrastową wersję TONEsów przywodzącą na myśl kwiecistą łąkę.

Uchwyty do mebli MODERNA - furniture handles by DOT Manufacture

Każdy z naszych uchwytów emaliowanych jest ręcznie wykonywany. Wiemy, że piękno i jakość wymagają czasu i uwagi, i jesteśmy skłonni włożyć ich tyle, ile trzeba, aby efekt był powalający. Długo planujemy zestawienia kolorystyczne, tak aby ta zieleń pasowała do tego fioletu, a czerwona emalia pasowała di niebieskiej. Każdą mozaiką ręcznie wycinamy i emaliujemy w naszym warsztacie, także żadne dwa uchwyty nigdy nie będą do końca identyczne. Wierzymy jednak w wyjątkowość tego, co jest projektowane i wykonywane lokalnie, i wiemy, że bardzo wielu z Was również docenia starannie i z pasją wykonywane rzemiosło. Bez wahania zatem – ale z pewną dozą dumy – oddajemy w wasze ręce uchwyty MODERNA i TONE:)

Uchwyty MODERNA i TONE znajdziecie w naszym sklepie w kategorii Premium.