Montaż

Uchwyty i gałki zalecamy montować ręcznie przy pomocy śrubokręta. Nie zalecamy używania wkrętarek.

Rozstaw otworów do zamontowania uchwytów podłużnych

Ważne: kiedy mają Państwo już wytrasowane i wywiercone otwory, podczas próby montażu należy sprawdzić, czy wkręty układają się pod kątem prostym w stosunku do uchwytu i do frontu szafki. Jeśli jest jakiekolwiek odchylenie należy powiększyć otwory (np. o 1 mm) i spróbować ponownie. Inne niż prostopadłe ustawienie wkrętów skutkować może zniszczeniem uchwytu w czasie montażu lub podczas użytkowania. W przypadku kiedy wkręt jest odchylony na uchwyt działają bardzo duże siły, inne niż w trakcie użytkowania prawidłowo zamocowanego uchwytu.

Uchwyty DOT manufacture: BASIC ROUND i SQUARED w różnych szerokościach (rozstaw 128 mm), JUST TWO | DOT manufacture

Długości wkrętów

Każda z naszych gałek i uchwytów wysyłana jest w standardowo komplecie z wkrętem M4 o długości 25 mm. Jest do wkręt odpowieni do zamocowania uchwytów na frontach do grubości 18mm.

Druga najczęściej spotykana grubość frontów to 19-23 mm – jeśli posiadają Państwo takie fronty prosimy o informację w polu „uwagi” (podczas składania zamówienia) – dołączymy wkręty o długości 30 mm.

W przypadku jeśli Państwa fronty są grubsze prosimy o zakup odpowiednich wkrętów w sklepie z artykułami metalowymi. Typ wkręta to M4, długość wkręta: L = grubość frontu + od 7 do 10 mm.

Gałki do mebli BASIC - dąb olejowany - DOTmanufacture

Autorzy ikon użytych w instrukcji:
Pixel perfect from www.flaticon.com
Smashicons from www.flaticon.com