Ławica – nowa kolekcja emaliowanych gałek meblowych

with Brak komentarzy

Ławica - emaliowane gałki meblowe

Dziś chcieliśmy zaprezentować wam nowość w naszym sklepie – emaliowane gałki do mebli z kolekcji Ławica. Będą się podobały zarówno tym, którzy lubią starannie wykonane, ręcznie malowane ozdoby, jak tym, którym bliższe są raczej geometryczne wzory. Amatorzy kolorów też znajdą coś dla siebie:)

Jeśli czytaliście nasze dawniejsze posty (albo zaglądacie na naszą stronę internetową), wiecie pewnie jak bardzo kochamy emalię. Jest to niezwykle ciekawa technika, stanowiąca nie lada wyzwanie, ale nagradzająca pięknymi przedmiotami jeśli dołoży się starań. Jednak najbardziej fascynująca jest jej nieprzewidywalność – można rysować wzór od linijki, starając się powielić wszystko do ostatniego szczegółu, a i tak nie wiadomo nigdy jak dokładnie będzie wyglądał przedmiot skończony. Oczywiście da się uzyskać powtarzalność wzorów, ale zostawia to też wiele pola do eksperymentów… a eksperymenty są przecież najprzyjemniejszą częścią procesu twórczego:)

Ale wróćmy do naszego nowego wzoru! Wyobraźcie sobie że leżycie na pomoście nad jeziorem, słońce świeci mocno, a brak wiatru sprawia, że w waszym polu widzenia nic się nie porusza. Nagle, wasz wzrok przyciąga błysk pod wodą – to dziesiątki małych rybek przepływa migiem tuż pod powierzchnią jeziora. Bardziej niż same rybki widać refleks koloru i zarys kształtu. Ten właśnie moment staraliśmy się uchwycić w Ławicy.

Kolekcja gałek meblowych Ławica to dębowe gałki w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Zawierają się w niej zarówno gałki o spokojniejszej tonacji (np. w czerni i bieli), jak i także gałki o żywych, ciekawych połączeniach kolorystycznych. Sami zobaczcie!