Szklane gałki i uchwyty – eleganckie i funkcjonalne

Kiedy szkło zaczyna płynąć i przestaje być szybą zaczyna się fuzing. Jakimi słowami opisać nasze szklane uchwyty? Bogactwo barw w oszczędnej formie. Nowoczesność. Minimalizm. Elegancja.

W kolekcji gałek i uchwytów szklanych jednobarwnych proponujemy Państwu paletę dwudziestu czterech kolorów. W tej samej barwie oferujemy podłużne uchwyty, gałki kwadratowe i gałki okrągłe w dwóch rozmiarach.

Produkty z tej linii doskonale sprawdzają się jako uchwyty kuchenne i łazienkowe. Ze względu na zastosowane materiały – szkło i stal – są odporne na wilgoć, łatwo można je czyścić i nie wymagają pielęgnacji.

Wszystkie z naszych gałek i uchwytów szklanych wykonujemy techniką fuzingu, która polega na stopieniu ze sobą warstw szkła. Nóżki gałek są wykonane ze stali nierdzewnej. Uchwyty podłużne również mają metalowe bazy – w ich przypadku stalowa podpórka jest pod całym uchwytem.

Kolory na szkle są wyjątkowo świetliste i żywe. Jedna taka barwna gałka meblowa od razu zmienia wygląd mebla. Szary, czy biały front szafki ozdobiony szklaną gałką w kolorze śliwy czy indygo nabierze eleganckiego charakteru. Jeśli zaś do swojego zestawu gałek wybierzecie wiele odcieni kompozycja może nawiązać do artystycznych koncepcji Miro (-:

Kwadratowe szklane gałki meblowe

Są wnętrza, w których nie pasują okrągłe uchwyty. W takich sytuacjach spróbować można z kwadratowymi gałkami lub uchwytami podłużnymi. Kwadratowe gałki można na meblu przykręcić ustawione krawędziami równolegle do podłogi/ścian lub jak „romby”.

Szklane gałki do mebli w reprezentacyjnych pomieszczeniach

Ze względu na czystość formy i jej elegancję okrągłe gałki szklane są doskonałym rozwiązaniem do holi. Wielość wybarwień pozwala na dobranie odcienia uchwytów tak aby komponowały się z wykładziną, kolorem ścian czy tapicerką mebli. Oprócz palety 24 kolorów, które znaleźć można również wśród szklanych uchwytów kwadratowych, w przypadku gałek okrągłych proponujemy również jasne gałki w odcieniach złota i miedzi.

Heksagon – gałki w nowoczesnych wnętrzach

Aby urozmaicić naszą ofertę gałek szklanych i dopasować ją do obecnych trendów zaprojektowaliśmy serię gałek i uchwytów w kształcie heksagonu. Dzięki temu gałką meblową nawiązać można będzie do płytek podłogowych lub ściennych.

Natomiast uchwyty z tej serii pomyśleliśmy jako połówki heksagonów, które składają się w całość zamocowane na szafie/szafce dwudrzwiowej.