Gałki drewniane – linie i kolekcje

Drewno to ważny surowiec dla naszej manufaktury. A nawet więcej niż surowiec. Wspaniałe, plastyczne, ciepłe, wdzięczne tworzywo. W zależności od gatunku niosące ze sobą różne możliwości.

Jakie cechy mają nasze uchwyty i gałki do mebli? Ręcznie szlifowane drewno. Dopieszczone, wypolerowane. Proste, nowoczesne formy uchwytów meblowych projektowane przez nas do wnętrz prywatnych i użyteczności publicznej. W zależności od kolekcji gałki drewniane impregnujemy woskiem, olejem lub lakierujemy.

Myśl, jaka przyświeca nam przy projektowaniu gałek drewnianych w serii BASIC i SIMPLE to „ubranie” cech funkcjonalnych w jak najmniejszą ilość „ozdobników”.

Chcemy tym podkreślić subtelne walory różnych gatunków drewna. Najczęściej pracujemy w dębie, jesionie, buku. Jednak czasami wykonujemy dany wzór gałki z innego gatunku drewna – pojawiają się wtedy czereśnie, śliwy, dąb wędzony.
W gałkach tych nie stosujemy innych dodatkowych tworzyw.

Kształty natury inspiracją dla uchwytów meblowych

Pierwsza z nich opiera się na projektach odwołujących się do łagodnych kształtów spotykanych w naturze. Przywołuje na myśl wyszlifowane przez wodę i piasek kamienie nazywane otoczakami. Nasze otoczaki wykonaliśmy z drewna dębowego, szlifując je, polerując a na koniec zabezpieczając powierzchnię mieszaniną wosków i olejów ekologicznych.

Takie są właśnie gałki STONE. Każda z nich jest nieco inna od kolejnej – tak jak nie ma dwóch identycznych kamieni. Pozwala to na stworzenie na komodzie czy szafce naturalnie wyglądającej kompozycji.

Uchwyt PEBBLE to nasza interpretacja formy kamienia. Owal połączony z płaskim frontem. To duży uchwyt, wygodny do chwytania całą dłonią. Dostępny w dwóch rozmiarach oraz w wersji „lewy” i „prawy”. Wspaniale wygląda jako drewniany akcent na białej szafie.

Rodzinę uchwytów dębowych PEBBLE powiększyliśmy niedawno o PEBBLE mini – średniej wielkości gałkę, którą komfortowo używa się przy mniejszych drzwiczkach czy szufladach.

Komponując pomieszczenie można zatem zaaranżować szafy, komody i szafki w tym samym, delikatnym i nieoczywistym stylu.

Geometria i załamania światła – uchwyty MANILA

Zupełnie inna myśl przyświecała nam podczas projektowania uchwytów MANILA. Tutaj istotne było dla nas odejście od tradycyjnej okrągłej formy gałki meblowej. Zależało nam również aby zachować czytelność geometrycznych szlifów jednocześnie uwydatniając piękno naturalnego rysunku drewna.

Każdy z uchwytów powstał z jednego kawałka drewna i był ręcznie szlifowany.
Najlepszym tłem dla naszych drewnianych uchwytów są proste w formie meble z białymi lub szarymi frontami. Jasne tło pięknie kontrastuje z ciepłym odcieniem drewna i podkreśla jego naturalny rysunek. Dzięki temu, że nasi Klienci przysyłają nam zdjęcia zamontowanych uchwytów, wiemy, że lubią stosować je w salonach, przedpokojach, garderobach, bibliotekach i nawet w kuchniach.

Uchwyty i gałki meblowe z kolekcji JUST TWO

Oszczędność w doborze środków wyrazu oraz graficzny charakter uchwytów powodują, że przebrzmiewa w niej nuta tradycyjnego japońskiego wzornictwa. W tej kolekcji najważniejsze jest dla nas połączenie geometrii z plastycznością drewna.
Harmonia połączenia jasnego i ciemnego koloru drewna na frontach gałek i uchwytów to wynik pracy projektantów, którzy dla uzyskania zamierzonego efektu użyli jesionu oraz dębu wędzonego.

W skład kolekcji wchodzą trzy typy gałek oraz uchwyt. Każdy z elementów kolekcji zaprojektowany został w dwóch wersjach – z przewagą dębu bądź z przewagą jesionu. Dzięki temu można zastosować je zarówno przy jasnych jak i ciemnych meblach.

Uchwyty i gałki meblowe z tej kolekcji jak i inne nasze drewniane uchwyty są w całości wytwarzane ręcznie oraz wykończone pięknie pachnącym naturalnym woskiem.